KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

OLTA VE ZIPKINLA BALIK AVI LİGİ BAŞLIYOR

2012 Olta ve Zıpkın ligi başlangıcı yapılıyor. Federasyonumuz yıllık faaliyet programında yer alan Olta ve Zıpkın Müsabakası 27 Mayıs 2012 Pazar günü yapılacaktır. Müsabakalara katılacak sporcuların 2012 yılı lisanslarının vizelenmiş olması veya lisans başvurularının yapılmış olması gerekmektedir.

 

ZIPKIN:

 Müsabakaya her birlik A ve B katagorilerinde birer takım ve dilediği kadar ferdi sporcu ile katılabilir. Zıpkın sporunu yapan ve herhangi bir Birliğimize üyeliği bulunmayan sporcuların camiamıza kazandırılması amacı ile müsabakaya C katagorisinde katılabilmelerine olanak sağlanacaktır. Müsabakada Zıpkınla balık avcılığı müsabaka yönetmeliği uygulanacaktır. Müsabakaya katılacak olan Birlikler en geç 25 Mayıs 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar katılacak olan sporcu isimlerini Federasyon sekreteryasına bildirmek zorundadır. Amatör Sportif Su ürünleri tüzüğü uyarınca 15 Nisan – 31 Temmuz tarihleri arasında Eşkine avcılığı yasak olduğundan müsabakada Eşkine avlanmayacaktır.

Not: Müsabaka buluşma saati : Sabah 6:00

        Müsabaka buluşma yeri  : Girne terminali

 

OLTA:

            Her birlik müsabakaya iki (erkek) takımla katılabilir. Her birlik müsabakaya aynı zamanda bir (bayan) takımla katılabilir Her takım en az üç, en fazla dört kişiden oluşur. Her takım yanında 18 yaşından büyük birer gözlemci getirmek zorundadır. Gözlemci getirmeyen takımlar yarışmaya sokulmayacaktır. Müsabaka Olta ile Balık avlama yarışma yönetmeliğine göre yapılacaktır. Müsabakada sadece anten kamış kullanılacaktır. Müsabakaya katılacak olan Birlikler en geç 25 Mayıs 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar katılacak olan sporcu isimlerini Federasyon sekreteryasına bildirmek zorundadır.

Not: Müsabaka buluşma saati : Sabah 5:00

        Müsabaka buluşma yeri  : Girne terminali

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...