KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

AVUSTRALYA’DA YAŞAYAN KARDEŞLERİMİZLE İŞBİRLİĞİ

Avustralya’da yaşayan Kıbrıslı Türk kardeşlerimiz Avustralya’nın avcılık federasyonuna kayıt yaptırarak bir avcılık derneği kurdular. Abdullah Veli’nin başkanlığını yaptığı dernek üyelerinin tümü Kıbrıslı Türk.

 

Dernek üyelerinden Fuat Özbeyhun dün Federasyonumuzu ziyaret ederek dernek başkanları Abdullah Veli ile tüm dernek üyelerinin selamını getirdi. Avustralya’da kurdukları dernek hakkında bilgiler veren Özbeyhun, Federasyonumuzla işbirliği temennisinde bulunurken KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu’ya dernek amblemlerinin yer aldığı bir posteri takdim ederken Tayfunlu’yu Avustralya davet etti.

 

KKTC Avcılık Federasyonu başkanı Tayfunlu’da yaptığı konuşmasında “ Bizler ziyaretinizden çok mutlu olduk. Öncelikle dernek başkanınız Abdullah Veli kardeşime ve Avustralya’da yaşayan tüm kardeşlerimize özellikle de avcılarımıza saygılar sevgiler sunuyorum. Sizlerle işbirliğine her zaman  hazırız” dedi.

 

Tayfunlu ziyaretin anısına KKTC Avcılık Federasyonu amblemi, şapka, dergi ve yasa ve tüzüklerin yer aldığı bir kitapçığı Özbeyhun’a hediye etti.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...