KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

BAKAN AMCAOĞLU'NU ZİYARET ETTİK

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, Federasyon Yürütme Kurulu üyeleri ile birlikte Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

Bakanlık Müsteşarı Nazım Ergene’nin yanında, Hayvancılık ve Orman Dairesi müdürlerinin de hazır bulunduğu ziyarette, sıfıra ağ atılmasının sakıncaları, aşırı derecede çoğalan farenin doğaya verdiği zararlar konularında Federasyonumuz ile Bakan Ali Çetin Amcaoğlu ve bakanlık yetkilileri arasında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Ziyaretle ilgili memnuniyetini dile getiren Amcaoğlu, avcılık camiasının bu konulardaki hassasiyetini anlayışla karşıladıklarını avcılardan gelen önerileri değerlendirip gerekli çalışmaların bakanlığı tarafından yapılacağı müjdesini verirken, sıfır noktasına ağ atılmasının sakıncaları konusunda Avcılık Federasyonu ile aynı görüşte olduğunu ifade ederek konuyla ilgili daire yetkilisine yapılması gerekenler hakkında  talimat verdi.

 

“Bakanlık ile kapsamlı bir protokol imzalanacak”

KKTC Avcılık Federasyonu Başkan’ı Nilhan Tayfunlu da yaptığı konuşmasında, gerçekleşen ziyarette camianın bazı sıkıntılarını sayın bakanımıza aktarma fırsatı bulduk, bize göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim dedi. Tayfunlu, önümüzdeki günlerde bakanlık ile geniş kapsamlı bir protokol imzalanması kararının da alındığını ifade etti.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...