KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

Av Korucuları hem karada, hem denizde operasyon yaptı

Kaçak ve yasa dışı avcılığın önüne geçmek için Federasyonumuza bağlı Av Korucuları  denetimlerine aralıksız devam ediyor. Tespit edilen yasa dışılıkları bölgedeki en yakın polis karakoluna bildirerek suçluların yakalanmasını sağlayan Av Korucularının en önemli yardımcıları ise duyarlı vatandaşlar.

 

KKTC Avcılık Federasyonu’nun 140 numaralı ihbar hattını önceki gün arayan duyarlı vatandaşlar Çayırova’da ağla pulya avlayan bir kişi ile, Kumyalı açıklarında tüple dalış yaparak zıpkınla balık avlayan üç kişinin yakalanmasını sağladı.

 

Sabah saatlerinde 140 ihbar hattını arayan bir vatandaş, bölgede birilerinin tel tuzak kurarak tavşan avladığını bildirdi. Olay yerine intikal eden Av Korucuları, yaptıkları araştırmada Hasan Özduman isimli kişinin kaçak olarak pulya avladığını tespit etti ve suçüstü yakaladı. Özduman’ın tasarrufunda 57 adet ölü pulya, 2 adet canlı pulya, bir mp3 çalar ve yaklaşık 15 metre uzunluğunda 4 adet pulya ağı bulundu.

 

Bölge polisi, Hasan Özduman hakkında yasal işlem başlattı.

 

Beş saatlik pusu

Avcılık Federasyonu’nun 140 numaralı ihbar hattına yapılan bir başka ihbarda ise, Kumyalı Limanı’ndan denize açılan bir balıkçı teknesinde bulunan bazı kişilerin tüple dalış yaparak balık avladığı bildirildi.

 

Bölgede yaklaşık  5 saatlik pusuya yatan Av Korucuları, söz konusu teknenin limana yanaşmasıyla polisle birlikte arama yaptı. Teknede yapılan aramada, 2 dalış tüpü, çeşitli markalarda 7 adet zıpkın, ikisi orfoz olmak üzere dokuz kilo balık, 3 regülatör, 3 çift palet ve dalış malzemeleri bulundu. Teknede bulunan Muhammet  Erol, Bünyamin Balcı ve Arif Tekkanat hakkında polis yasal işlem başlattı.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...