KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

KKTC İLE TC ZIPKIN MİLLİ TAKIMLARI YARIŞTI

KKTC Zıpkın Milli Takımı ile kamp yapmak amacıyla KKTC’de bulunan Türkiye Zıpkınla Balık Avlama Milli Takım’larının yarıştığı müsabaka 11 Ağustos Perşembe günü Girne bölgesinde yapıldı.

 

 

Tayfunlu: “Ülkemiz sporu için önemli bir organizasyon gerçekleştirdik”

 

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu, Türkiye ile ilişkilerin her zaman için üst düzeyde olduğunu ve TC Zıpkın Milli Takımı sporcularının kamp yapmak üzere ülkeye gelmelerinden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

 

KKTC Zıpkın Milli Takımı ile TC Zıpkın Milli Takım’larının yaptıkları ikili müsabaka sonucunda dereceye giren takım ve sporculara Eziç Premier’de ödüllerinin verildiği gecede bir konuşma yapan Tayfunlu, geçtiğimiz hafta Türkiye Zıpkınla Balık Avlama Şampiyonası’nda başarılı bir performans sergileyen iki milli sporcumuz olan Barış Ercantan ve Yusuf Tutku’yu  bugün ülkemizde gerçekleştirilen müsabakada TC Zıpkın Milli Takımı adına müsabakaya katıldılar. Bu sporcularımızın TC Zıpkın Milli Takımı’na seçilip seçilmeyecekleri kamp sonrasında yapılacak sıralama sonucunda belli olacak.

 

Bu müsabakaya katılan tüm sporculara, bu organizasyonun gerçekleştirilmesi ile ilgili emek koyan ve yardımlarını hiç esirgemeyen Spor Bakanlığımıza, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’ne, yaptığımız çağrı ile ülkemize gelen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na ve KKTC deki organizasyonla ilgili çalışan ekibime teşekkür ederim. “ Ülkemiz sporu için önemli bir organizasyon gerçekleştirmiş olduk”  dedi.

 

 

Özen: “KKTC’ li sporcularımıza gönlümüzün kapılarını sonuna kadar açtık”

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkan Yardımcısı Dr. Şahin Özen de gecede yaptığı konuşmasında, bugün yapılan müsabaka ile sporun en güzel mesajını verdik. Sporu, dostluğu ve kardeşliği bu organizasyonun güzel ortamında hep birlikte yaşıyoruz. Biz TSSF olarak, KKTC’ li sporcularımıza gönlümüzün kapılarını sonuna kadar açtık bundan sonra bu hep böyle devam edecektir dedi.

 

İzolasyon altında olan KKTC’nin sporcuları bizim sporcularımızdır diyen Özen, gereken performansı göstermeleri halinde TC Milli Takımı’nda yer almaları her zaman mümkün olacaktır. KKTC’de geçirdiğimiz kamp ortamı bizlere çok hoş anılar ve dostluklar bırakmıştır. Bundan sonraki dönemlerde de TSSF olarak ada sporunun gelişmesi için her türlü desteği artarak vermeye devam edeceğiz. KKTC Zıpkın Milli Takımı, geçen hafta İzmir’de yapılan Türkiye Şampiyonası’nda da büyük bir başarıya imza atarak Türkiye ikincisi oldu. Bu başarı bizleri de çok mutlu etmiştir. Bu netice sonucunda KKTC Zıpkın Milli Takımı’nda yarışan iki kardeşimizi de TC Zıpkın Milli Takımı aday kadrosuna dahil ettik. Portekiz’de yapılacak uluslararası bir organizasyon öncesi KKTC’de yaptığımız bu kampın sonunda yapılacak sıralama ile TC Milli Takımı esas kadrosu oluşturulacak işte o zaman bu iki kardeşimizin TC Zıpkın Milli Takımı’na alınıp alınmayacakları belli olacaktır.

 

Kamp süresince bizleri hiç yalnız bırakmayan ve yardımlarını esirgemeyen KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu başta olmak üzere, KKTC Spor Bakanlığına ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim dedi.

 

Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş ise yaptığı konuşmada, bu güzel organizasyonun ödül töreninde birlikte olmak büyük bir mutluluktur. Bu organizasyonla bir anavatan, yavruvatan birlikteliğini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. KKTC Zıpkın Milli Takımı’nın Türkiye Şampiyonası’nda elde ettiği ikincilik derecesi beni çok gururlandırmıştır. Sporcularımız yeteneklidir yeter ki kendilerine gerekli imkanlar tanınsın. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na sporcularımıza verdiği bu fırsattan dolayı çok teşekkür ediyorum ve inanıyorum ki sporcularımız bu fırsatı değerlendirmek için elinden geleni yapacaklar. Bu sporla uğraşan birçok gencimiz için bundan sonrası için büyük bir motivasyon sağlayacaktır. Böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiğiniz için emek koyan herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

 

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Nilhan Tayfunlu ile TSSF Başkan Yardımcısı Dr. Şahin Özen organizasyonun anısına birbirlerine plaket takim ederken başarılı sporcu ve takımlara da ödüller verildi.

 

KKTC ile TC Zıpkın Milli Takım’larının yarıştığı ikili müsabaka sonucunda, TC Zıpkın B Takımı birinci 42.425 puanla birinci, TC Zıpkın A Takımı 41.230 puanla ikinci ve KKTC Zıpkın A Takımı 34.624 puanla üçüncü oldu.

 

TC Zıpkın Takımı’ndan Adnan Kalça & Ercan Bayram ikilisi 29.455 puanla Ferdi birinciliği alırlarken, TC Zıpkın Takımı’ndan Salih Kılıç & Hüseyin Taşdibi ikilisi 27.650 puanla ikinci ve KKTC Zıpkın Milli Takımı’ndan Özdemir Aksulu & Aziz Hasan 13.580 puanla üçüncü oldular.

 

En büyük balık ödülünü ise TC Zıpkın Takımı sporcuları olan Hüseyin Taşdibi & Salih Kılıç ikilisi 6.645 puanla elde ettiler.

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...