KKTC AVCILIK
FEDERASYONU

Reklam

760 x 90

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Bugün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” diyerek 23 Nisan 1920’de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını yaptığı anlamlı günün 91’inci yıldönümünü KKTC’de kutlamanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz.

23 Nisan 1920, aziz milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasını ifade etmektedir. 23 Nisan 1920, yabancı devletlerin anavatanımızı işgal etme teşebbüsleri karşısında, Türk milletinin egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı günü simgelemektedir.

Böyle anlamlı bir günde yarının büyükleri siz çocuklarımızın sevincini ve coşkusunu paylaşıyor olmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız.

Sevgili Çocuklar,

Sizler ülkemizin geleceği, milletimizin umudusunuz. Önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, KKTC’yi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınız. İmza atacağınız başarılarla, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaksınız.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ü, İstiklal Savaşının tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik eder, tüm çocukları sevgiyle kucaklarız."

Bunlarıda İnceleyebilirsiniz...